اسفنج


کارخانجات گروه صنعتی لیلیان بافت با جدیدترین ماشین الات تولید اسفنج مرغوب و با استفاده از نیروهای مجرب و متخصص داخلی و خارجی قابلیت انواع اسفنج در سایز ها و وزن های مختلف را دارا می باشد. باری مطالعه بیشتر به پایین صفحه مراجعه کنید.


کمی پایین تر گالری تصاویر را مشاهده خواهید کرد!


توضیحات کامل اسفنج

 

اسفنج ماده ای است که بصورت چند منظوره مورد استفاده گسترده قرار گرفته و دارای ارزش بالایی است. از اسفنج نه تنها به عنوان یک جسم نرم و انعطاف‌پذیر بلکه می‌توان به عنوان یک ماده سفت و محکم نیز استفاده نمود. به هر صورت که باشد این ماده قابلیت برش، زاویه‌ دهی و اضافه نمودن قطعه‌ای به قطعه دیگر را دارد و درنتیجه استفاده از آن بسیارنتیجه‌ بخش و مطلوب است.

کاربرد اسفنج در تهیه کوسن، پشتی، تشک و بالش‌ها جهت تعویض و جایگزینی انواع قدیمی آن بسیار مناسب است و این محصول در کلیه منازل مسکونی از اتاق خواب گرفته تا زیرزمین و نیز در ویلاهای مسافرتی، اردوگاهها ویا وسایل نقلیه تفریحی کاربرد فراوان دارد.

 

‎هر جا که باشید اسفنج لیلیان آسایش و راحتی را برایتان به همراه دارد.

فرايند توليد اسفنج در کارخانه

ابتدا لابراتور مجهز به تأسیسات تحقیقاتی و بسیار پیشرفته‌ کارخانه (بصورت منظم و کاملاً سیستماتیک)، موارد زیر را مورد بررسی کامل قرار می دهد:

  • بررسی کیفیت و ویژگیهای مواد اولیه
  • بررسی اصول فنی هر بخش
  • بررسی ویژگیهای مقاومت حرارتی
  • ایجاد فرمولهای جدید جهت تولید محصولات نوین

بعد از تائید مواد اولیه توسط مهندسان تولید، بخش تولید کارخانه به شرح ذيل عمل مینمايد:

  • بررسی کیفیت و ترکیبات مواد خام
  • اندازه گیری مواد اولیه
  • مخلوط کردن مواد اولیه
  • بررسی عامل واکنش
  • كنترل نهایی

مواد اولیه تولید اسفنج نرم شامل سه ماده اصلی پولیول، تی‌دی‌آی و آب می‌باشد. آب که عنصر اصلی حیات است باعث انبساط و افزایش حجم اسفنج می‌گردد. در طی مراحل تولید، مواد اولیه کاملاً تغییر یافته و ترکیبات حاصله به دمای متغیر بین 20 تا 25 درجه سانتیگراد که مناسب‌ترین دما برای آن است منتقل و عناصر آلوده و مضر مانند CFC و کلریدمتیلن کاملاً خارج می‌گردند. در این مراحل، واکنش پلیمریزاسیون در مدت 20 ثانیه صورت می‌گیرد که در این مدت حجم بلوک اسفنجی به اندازه ثابتی رسیده و هنگام خروج آن از دهانه دستگاه، به ابعاد متفاوت بریده می‌شود. در طول 72 ساعت بعد از مراحل تولید، فعل و انفعالات پایان یافته و بلوکها در انبارها ذخیره می‌گردند. سپس محصول را می‌توان به صورت بلوک (یخچالی با کف و سربلوک) عرضه و یا اینکه به بخش‌های برش منتقل نمود.

برش اسفنج

بخش برش شرکت لیلیان از دستگاهها و تجهیزات فني، پیشرفته و سیستماتیک که توسط متخصصان ماهر، کنترل می‌گردند بهره می‌گیرد. دستگاههای ویژه موجود در کارخانجات ليليان، علاوه بر اينكه پاسخگوی کافی و مناسبی در برابر خواسته‌های متفاوت بازار است، برش اسفنج‌های توليدي را به شکل و اندازه‌های مختلف (مانند تشک، کوسن و بالشت) نيز انجام می‌دهد و مشتریان خود را در رفع مشکلات متفاوت در جهت موفقيت در كسب و كار و جلوگيري از هزينه هاي سربار یاری می‌رساند. يعنی توجه به توقعات مشتريان و يافتن راهی برای ايجاد رضايتمندی آنها، پايه و اساس همه تلاش‌های كارخانجات گروه صنعتي ليليان بافت يزد در حوزه نوآوری است. اين كارخانه قادر به تولید اسفنج نرم پلی‌اورتان و ريباند، مناسب در انواع مختلف و طبق خواسته‌های متفاوت تولیدکنندگان در صنعت تولیدات داخلی و صادرات آن ميباشد.

بلوک اسفنج:

به عنوان اولین گام در فرآیند تبدیل، اسفنج‌ها را به صورت بلوکهایی به عرض 2 متر و ارتفاع تقریباً 1 متر به مشتریان ارائه می‌نماید. ما می‌توانیم طول بلوک را از 5/0 تا 3 متر با توجه به نیاز متقاضیان برش دهیم که انتخاب طول بلوک توسط مشتری کمک شایانی در ایجاد ضایعات کمتر می‌کند. این بلوکها معمولاً در صنعت تشک‌سازی، مبلمان و بسته‌بندی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

ورقه و صفحه اسفنج:

اسفنج‌ها قابلیت برش به صورت ورقه‌هایی از ضخامت 2 میلیمتر تا 1 متر را دارد. مشتریان ما می‌توانند با انتخاب دقیق اندازه صفحه دلخواه خود چه از نظر طولی، عرضی و ارتفاعی اسفنج‌های ما را در اختیار داشته باشند.

توضيحات تكميلي تولید اسفنج

 

دانسیته (تراکم) و فشرده‌سازی اسفنج:

در زمان خرید اسفنج دو مسئله اصلی دانسیته و فشرده‌سازی را باید مدنظر داشت. دانسیته بیانگر وزن آن است که اسفنج با دانسیته بالاتر دارای کیفیت بهترو در نتیجه استقامت بیشتری است. فشردگی اسفنج متناسب با نرمی و سفتی آن است که هر چه فشردگی اسفنج بیشتر باشد درجه سفتی آن نیز بالاتر است، شما می‌توانید از لحاظ فشردگي اسفنجی را که مناسب خودتان است، انتخاب نمائید ‎مشروط بر اينكه اسفنج توليدي از ناخالصيهاي معمول و چسب (مل) كه بصورت نامتعارف در فرايند توليد استفاده ميگردد، بهره نبرده باشد.


گالری تصاویر